EPISKOP GRIGORIJE, NOVOSTI

IN MEMORIAM – Povodom upokojenja Njegovog Preosveštenstva Episkopa valjevskog Gospodina Milutina

U dane koji su puni neizvjesnosti za cijeli svijet, zadesila nas je i tužna vijest o odlasku vladike Milutina, valjanog i čestitog sveštenoslužitelja i dobrog i iskrenog prijatelja, kome je bila odveć strana sujeta ovoga svijeta. Onako kako je živio tako nas je i napustio, tiho i dostojanstveno. U našem vremenu ličnost vladike Milutina ostaće upamćena po jednom skromnom, nenametljivom i bogougodnom postojanju, koje je svagda bilo u službi drugih i za druge, prevashodno Crkvi kojoj je služio. Neka mu stoga Gospod podari rajsko naselje i život vječni, i da se, kada nastane čas, Božijom milošću ponovo sretnemo u Carstvu nebeskom. Amin.

U Diseldorfu, 30. 03. 2020. 

                                                    Episkop diseldorfski i njemački Grigorije