DISELDORF, NOVOSTI

Ispovest sveštenstva Eparhije diseldorfske i nemačke

U četvrtak, 31. marta 2022. godine u Diseldorfu, upriličena je ispovest sveštenstva. Ispovesti su prisustvovali sveštenici svih namesništava Eparhije diseldorfske i nemačke: arhijerejsko namesništvo za Severnu Rajnu Vestfaliju, arhijerejsko namesništvo za Bavarsku, arhijerejsko namesništvo za Južnu Nemačku i arhijerejsko namesništvo za Severnu i Istočnu Nemačku. Blagoslovom Njegovog Preosveštenstva Episkopa Diseldorfa i Nemačke G. Grigorija za ispovednike su bili određeni protojerej-stavrofor Neđo Janjić, arhijerejski zamenik i paroh kelnski i protojerej-stavrofor Slobodan Milunović, umirovljeni paroh minhenski.

Posle ispovesti u velikoj sali Eparhijskog centra, nakon uvodnog obraćanja Episkopa Grigorija, prisutnom sveštenstvu obratio se paroh štutgartski Milenko Bakmaz predavanjem na temu Simbolika, smisao, značaj Svete tajne krštenja. Nakon sveštenika Milenka, Njegovo  Preosveštenstvo Episkop humski G. Jovan održao je kratko izlaganje o značaju Svetoga Pisma za nas danas, uz navođenje paralela sa prethodnim izlaganjem. Na samom kraju reči pouke o značaju svešteničke službe kao i o savremenim izazovima istoj održao je Episkop Grigorije i istakao da ukoliko zanemarimo misionarski aspekat svešteničke službe, koji u sebi sadrži veliku žrtvu, naročito sveštenstva u inostranstvu, nećemo uspeti da prihvatimo, prevaziđemo i uspešno savladamo ono što nam vreme donosi.