ВИКАРНИ ЕПИСКОП ЈОВАН, НОВОСТИ

Јубиларна прослава у Паденборну

У Паденборну, од 7. до 10. септембра 2023. године организована је прослава десетогодишњице постојања програма за стипендирање православних теолога под покровитељством Конференције православних епископа у Немачкој. У програму свечаности учешће је узео и Његово Преосвештенство Епископ хумски г. Јован, који је као генерални секретар Конференције православних епископа у Немачкој одржао предавање на тему о ситуацији православних цркава у Њемачкој. Вишедневна прослава завршена је Светом Литургијом, којом је началствовао Његово Високопреосвештенство Митрополит немачки и средњоевропски г. Исак, представник Антиохијске Патријаршије уз саслужење Епископа хумског г. Јована и осталих свештенослужитеља православних Цркава.