ДОРТМУНД, НОВОСТИ

Књижевно вече у Парохији дортмундској

У суботу, 24. септембра 2022. године, у Саборишту парохијског дома при храму Светога апостола Луке у Дортмунду, уприличено је књижевно вече госпође Миљене Дрндар из Дортмнунда. Ово је први у низу догађаја у организацији Црквене општине и Парохије дортмундске у оквиру овогодишњег циклуса предавања, филмских пројекција, радионица и књижевних вечери под називом „Културно-духовна јесен у Парохији дортмундској“. У пријатном амбијенту парохијског Саборишта уз појање парохијског хора ,,Достојно јест” и инструментално-вокалну помоћ Дуње Дрндар, присутни су се кроз излагања књижевнице Мирјане Митровић и саме ауторке три представљена романа, госпође Миљене Дрндар, могли упознати са њеним књижевним опусом уз акцентом на њену потоњу књигу „Зашивање облака“ објављену 2019. године. Учеснике програма је на самом почетку поздравио старјешина храма протојереј Данило Дангубић најавивши поменути циклус културних и пастирских дешавања у Парохији дортмундској, док је на крају вечери пригодним словом све присутне поздравио предсједник УОЦО Дортмунд господин Душан Којадиновић захваливши се госпођи Дрндар као и њеној уваженој гошћи, госпођи Митровић за дивно вече и литерарну гозбу.

Након програма за све присутне уприличено је послужење. Пријатним дружењем окончано је ово изузетно вече у нади да ћемо се и наредних вечери у љубави и радости сабирати и оплемењивати значајним темама.