DORTMUND, NOVOSTI

Književno veče u Parohiji dortmundskoj

U subotu, 24. septembra 2022. godine, u Saborištu parohijskog doma pri hramu Svetoga apostola Luke u Dortmundu, upriličeno je književno veče gospođe Miljene Drndar iz Dortmnunda. Ovo je prvi u nizu događaja u organizaciji Crkvene opštine i Parohije dortmundske u okviru ovogodišnjeg ciklusa predavanja, filmskih projekcija, radionica i književnih večeri pod nazivom „Kulturno-duhovna jesen u Parohiji dortmundskoj“. U prijatnom ambijentu parohijskog Saborišta uz pojanje parohijskog hora ,,Dostojno jest” i instrumentalno-vokalnu pomoć Dunje Drndar, prisutni su se kroz izlaganja književnice Mirjane Mitrović i same autorke tri predstavljena romana, gospođe Miljene Drndar, mogli upoznati sa njenim književnim opusom uz akcentom na njenu potonju knjigu „Zašivanje oblaka“ objavljenu 2019. godine. Učesnike programa je na samom početku pozdravio starješina hrama protojerej Danilo Dangubić najavivši pomenuti ciklus kulturnih i pastirskih dešavanja u Parohiji dortmundskoj, dok je na kraju večeri prigodnim slovom sve prisutne pozdravio predsjednik UOCO Dortmund gospodin Dušan Kojadinović zahvalivši se gospođi Drndar kao i njenoj uvaženoj gošći, gospođi Mitrović za divno veče i literarnu gozbu.

Nakon programa za sve prisutne upriličeno je posluženje. Prijatnim druženjem okončano je ovo izuzetno veče u nadi da ćemo se i narednih večeri u ljubavi i radosti sabirati i oplemenjivati značajnim temama.