DORTMUND, NOVOSTI

Koncert Pavline Radovanović u Dortmundu

U ozračju praznika Silaska Svetog Duha na apostole parohijani i trudbenici u realizaciji potonjih projekata i proslava pri Parohiji dortmundskoj imali su priliku da se podruže u parohijskoj porti. Pored bogoslužbenih sabranja i zajedničkog pokladovanja jedan događaj je za parohijsku zajednicu u Dortmundu bio od velikog značaja na opštu radost sabranih parohijana. Naime, u petak veče, 9. juna 2023. godine, nakon večernjeg bogosluženja, u parohijskoj porti, svojim anđeoskim pojanjem prisutne je obradovala Pavlina Radovanović, devojčica koja živi u Orahovcu na Kosovu i Metohiji. Pavlina je već sada, sa svojih trinaest godina, poznata našem narodu po pevanju koje usavršava u svom rodnom gradu u kojem, kao što znamo, živi srpska zajednica u teškim okolnostima. Naša Parohija je imala privilegiju da ugosti ovu divnu devojčicu koja je u posetu Dortmundu došla u pratnji svoje majke Velinke i profesora muzičke kulture Gavrila Kujundžića.