НИРНБЕРГ, НОВОСТИ

Културно вече у Нирнбергу

Благословом Епископа Григорија у суботу 2. марта 2024. године одржана је трибина у просторијама Црквеног центра у Нирнбергу. Гост предавач је био дугогодишњи кустос музеја и српске куће на Крфу Господин Љубомир Сарамандић. У препуној сали Црквеног центра , присутни су имали прилику да из прве руке чују речи човека који већ пуне 24 године ради као кустос музеја и српске куће на Крфу. Програм су улепшала деца фолклорне групе ,,Ћирило и Методије“ певајући химну ,,Боже правде“ и чувену песму ,,Тамо далеко“. Само предавање посвећено 110. годишњици  од почетка Првог светског рата као и  ходочашћу на острво Крф, пропраћено је фотографијама и видео записима. Песма Милутина Бојића „Плава гробница“ кроз видео запис чувеног глумца Драгана Николића изазвала је сузе у очима присутних. Уследио је и чувени говор Светог Владике Николаја српског изговорен 1916. у катедрали Св.ап.Павла у Лондону. На крају самог предавања, наш гост Господин Љубомир Сарамандић са задовољством је одговарао је на поједина питања присутних слушаоца. Oво дивно вече, завршено је послужењем и непосредним дружењем са гостом предавачем.