NIRNBERG, NOVOSTI

Kulturno veče u Nirnbergu

Blagoslovom Episkopa Grigorija u subotu 2. marta 2024. godine održana je tribina u prostorijama Crkvenog centra u Nirnbergu. Gost predavač je bio dugogodišnji kustos muzeja i srpske kuće na Krfu Gospodin Ljubomir Saramandić. U prepunoj sali Crkvenog centra , prisutni su imali priliku da iz prve ruke čuju reči čoveka koji već pune 24 godine radi kao kustos muzeja i srpske kuće na Krfu. Program su ulepšala deca folklorne grupe ,,Ćirilo i Metodije“ pevajući himnu ,,Bože pravde“ i čuvenu pesmu ,,Tamo daleko“. Samo predavanje posvećeno 110. godišnjici  od početka Prvog svetskog rata kao i  hodočašću na ostrvo Krf, propraćeno je fotografijama i video zapisima. Pesma Milutina Bojića „Plava grobnica“ kroz video zapis čuvenog glumca Dragana Nikolića izazvala je suze u očima prisutnih. Usledio je i čuveni govor Svetog Vladike Nikolaja srpskog izgovoren 1916. u katedrali Sv.ap.Pavla u Londonu. Na kraju samog predavanja, naš gost Gospodin Ljubomir Saramandić sa zadovoljstvom je odgovarao je na pojedina pitanja prisutnih slušaoca. Ovo divno veče, završeno je posluženjem i neposrednim druženjem sa gostom predavačem.