AUGZBURG, NOVOSTI

Liturgija i „Razgovori o veri“ na temu posta i pričešća – Augzburg

Na božićne poklade, u nedelju 24. po Duhovima, u Augzburgu je služena Liturgija nakon koje su se verni okupili u hramovnim prostorijama gde je nastavljeno održavanje Razgovora o veri. Ovoga puta tema je bila post i pričešće. Otac Nenad govorio je pred 30ak vernih o poreklu posta, o razvoju posta kroz istoriju, ali i o socijalnoj dimenziji posta, nečemu što je u naše vreme najčešće zapostavljeni aspekat posta. Primetno je da ova tema izaziva veliku pažnju i interesovanje vernih, što se između ostalog vidi i po broju zainteresovanih i po pitanjima tj. diskusiji koja se nakon izlaganja povela.
 
Imajući u vidu pokladni dan, i zahvaljujući trudu nekolicine parohijana, postavljeno je i prigodno posluženje.
 
Besedu na Jevanđelje po Luki prenosimo u celosti.