DISELDORF, NOVOSTI

Liturgija pređeosvećenih darova 19.03.2021 – Diseldorf

Liturgija pređeosvećenih darova služena je u petak, 19.03.2021. u diseldorfskom sabornom hramu Svetoga Save u 17 časova. Bogosluženjem je načalstvovao sveštenik Danilo Radmilović uz sasluženje đakona Aleksandra Debeljaka.

Sveta Liturgija pređeosvećenih darova jeste večernje bogosluženje sa svečanim pričešćem vernog naroda u dane Pashalnog posta. Početak ovog čina seže iz rane Crkve, tačnije iz prakse da se vernici pričešćuju ostavljenim, već osvećenim darovima izvan liturgijskog sabranja naročito tokom progona. Pređeosvećena Liturgija jeste primer izrazitog pošovanja hrišćanskog predanja da se tokom velikoposnih dana, osim subote i nedelje, ne čini prinošenje a ujedno omogući vernima, da se tokom Pashalnog posta pričešćuju Telom i Krvlju Hristovom.