ДОРТМУНД, НОВОСТИ

Литургијa у храму Светог апостола Луке у Дортмунду

У недељу, 25. августа 2019. године, Божанственом Литургијом у храму Светог апостола Луке у Дортмунду началствовао је парох дортмундски протојереј Данило Дангубић. Велики број вјерних учествовао је у Светом Богослужењу, а готово сви су се причестили Светим Тајнама. Дјеца су обрадовано прислуживала у олтару, а појницом је руководио ипођакон Павел. Од ове недјеље при парохији дортмундској формиран је и хор „Достојно јест“ који ће функционисати под руководством дипломираног теолога Небојше Каитовића. Сви заинтересовани могу да се прикључе новооснованом хору чије ће пробе бити недјељом након Свете Литургије. Свештеник Данило је у проповиједи између осталог обавијестио присутне да ће у недјељу 08. септембра 2019. године у Светој Литургији бити служен молебан за почетак Нове школске године. Такође је обавијестио вјерне да ће часови вјеронауке за одрасле у форми духовних разговора бити одржавани свакога петка у 19.00 часова, након вечерњег богослужења (Акатиста Пресветој Богородици). Вјерни ове парохије изражавају наду да ће овај Циклус предавања (од Рођења Пресвете Богородице до Рођења Христовог) бити посјећен на опште задовољство и сваковрсну корист.