DORTMUND, NOVOSTI

Liturgija u hramu Svetog apostola Luke u Dortmundu

U nedelju, 25. avgusta 2019. godine, Božanstvenom Liturgijom u hramu Svetog apostola Luke u Dortmundu načalstvovao je paroh dortmundski protojerej Danilo Dangubić. Veliki broj vjernih učestvovao je u Svetom Bogosluženju, a gotovo svi su se pričestili Svetim Tajnama. Djeca su obradovano prisluživala u oltaru, a pojnicom je rukovodio ipođakon Pavel. Od ove nedjelje pri parohiji dortmundskoj formiran je i hor „Dostojno jest“ koji će funkcionisati pod rukovodstvom diplomiranog teologa Nebojše Kaitovića. Svi zainteresovani mogu da se priključe novoosnovanom horu čije će probe biti nedjeljom nakon Svete Liturgije. Sveštenik Danilo je u propovijedi između ostalog obavijestio prisutne da će u nedjelju 08. septembra 2019. godine u Svetoj Liturgiji biti služen moleban za početak Nove školske godine. Takođe je obavijestio vjerne da će časovi vjeronauke za odrasle u formi duhovnih razgovora biti održavani svakoga petka u 19.00 časova, nakon večernjeg bogosluženja (Akatista Presvetoj Bogorodici). Vjerni ove parohije izražavaju nadu da će ovaj Ciklus predavanja (od Rođenja Presvete Bogorodice do Rođenja Hristovog) biti posjećen na opšte zadovoljstvo i svakovrsnu korist.