KELN, NOVOSTI

Liturgija u kelnskom hramu Vozdviženja Časnog Krsta Gospodnjeg, priziv Svetoga Duha i ,,Dečije igre radosti“

U nedelju 1. septembra 2019. godine Parohija kelnska po četvrti put organizovala je „Dečije igre radosti“. Hram Vozdviženja Časnog Krsta u Kelnu je bio ispunjen mlađom i starijom decom, koja su se okupila na Svetoj Liturgiji. Sva krštena deca i verni narod pristupili su pričešću. U nastavku Svete Liturgije obavljen je moleban za uspešan početak nove školske godine.
Posle Liturgije pripremljen je ručak za svu decu. Svečano, uz intoniranje srpske himne „Bože Pravde“, koju su deca zagrljena slušala i pevala, otvorene su ovogodišnje „Dečije igre radosti“. Ukupno 65-oro dece predvođeno kapitenima nadmetalo se u sedam sportskih disciplina. Deca su pokazala spretnost, hitrost, sportsku intelegenciju, želju i potrebu za ovakvim događajima i lepim druženjem. Na kraju manifestacije sva deca su dobila poklon i svedočanstvo o učestvovanju. Druženje je zatim nastavljeno u porti hrama i prostorijama Duhovnog centra.