КЕЛН, НОВОСТИ

Литургија у келнском храму Воздвижења Часног Крста Господњег, призив Светога Духа и ,,Дечије игре радости“

У недељу 1. септембра 2019. године Парохија келнска по четврти пут организовала је „Дечије игре радости“. Храм Воздвижења Часног Kрста у Kелну је био испуњен млађом и старијом децом, која су се окупила на Светој Литургији. Сва крштена деца и верни народ приступили су причешћу. У наставку Свете Литургије обављен је молебан за успешан почетак нове школске године.
После Литургије припремљен је ручак за сву децу. Свечано, уз интонирање српске химне „Боже Правде“, коју су деца загрљена слушала и певала, отворене су овогодишње „Дечије игре радости“. Укупно 65-оро деце предвођено капитенима надметало се у седам спортских дисциплина. Деца су показала спретност, хитрост, спортску интелегенцију, жељу и потребу за оваквим догађајима и лепим дружењем. На крају манифестације сва деца су добила поклон и сведочанство о учествовању. Дружење је затим настављено у порти храма и просторијама Духовног центра.