VUPERTAL, NOVOSTI

Liturgijsko krštenje u Vupertalu

U poslednje vrijeme u parohijskoj zajednici u Vupertalu trudimo se da obnovimo drevnu praksu liturgijskog krštavanja ljudi. U nedjelju po Velikoj Gospojini liturgijskim krštenje članovi naše zajednice postale su sestre Gordana i Tatjana Golubović. Ovo je u poslednjih godinu dana treće liturgijsko krštenje u našoj zajednici i kao prethodna dva puta bilo je radostan događaj za sve koji su učestvovali u liturgiji.

Ova drevna praksa na aktivan način pruža mogućnost svima koji učestvuju u liturgiji da shvate šta je krštenje u izvornom i osnovnom njegovom značenju. Neuporedivo je jasnije da je krštenje tajna ulaska u Crkvu kada ono biva u Liturgiji, onda kada je Crkva okupljena, a ne kada to biva u trenutku koji je izabran po nekim drugim kriterijumima.

Na mnogaja i blagaja ljeta da bude život u Crkvi našim novokrštenim parohijankama sa njihovim roditeljima i kumovima.

Paroh vupertalski