NOVOSTI, FRANKFURT

Liturgijsko sabranje na dan Svetoga apostola i jevanđelista Luke u Frankfurtu

Četrdeset i treći put proslavljen je Sveti apostol i jevanđelist Luka u evangelističkom hramu na Betovenplacu u Frankfurtu. Od 1976. godine CO Frankfurt koristi bogoslužbeni prostor i dio prostorija ovog hrama. Blagovjerni narod, nakon skoro četrdeset godina, 11. decembra 2012. dobio je svoj hram kupovinom evangelističkog hrama na Galusu. Zastupanjem Svetog apostola i jevanđelista Luke , parohijani su konačno dobili svoj dom molitve.

U kapeli Svetog Luke, Liturgiju je služio otac Vasilije Grolimund iz skita Svetog Spiridona kod Gajlnau-a, sa sveštenicima iz Frankfurta, ocem Simonm i ocem Neđeljkom. Otac Vasilije je na kraju službe besjedio i poučavao vjerne o poslušnosti Crkvi i poželio da završimo započete poslove u hramu Vaskrsenja Gospodnjeg na Galusu. Poslije Liturgije za sve prisutne je pripremljena trpeza ljubavi.