НОВОСТИ, ФРАНКФУРТ

Литургијско сабрање на дан Светога апостола и јеванђелиста Луке у Франкфурту

Четрдесет и трећи пут прослављен је Свети апостол и јеванђелист Лука у евангелистичком храму на Бетовенплацу у Франкфурту. Од 1976. године ЦО Франкфурт користи богослужбени простор и дио просторија овог храма. Благовјерни народ, након скоро четрдесет година, 11. децембра 2012. добио је свој храм куповином евангелистичког храма на Галусу. Заступањем Светог апостола и јеванђелиста Луке , парохијани су коначно добили свој дом молитве.

У капели Светог Луке, Литургију је служио отац Василије Гролимунд из скита Светог Спиридона код Гајлнау-a, са свештеницима из Франкфурта, оцем Симонм и оцем Неђељком. Отац Василије је на крају службе бесједио и поучавао вјерне о послушности Цркви и пожелио да завршимо започете послове у храму Васкрсења Господњег на Галусу. Послије Литургије за све присутне је припремљена трпеза љубави.