ДИСЕЛДОРФ, ЕПИСКОП ГРИГОРИЈЕ, НОВОСТИ

Литургијско сабрање на недељу Мироносица у Диселдорфу

На недељу Мироносица 03. маја 2020. у саборном храму у Диселдорфу служена је Света Литургија. Због присуства великог броја верног народа а ради што прецизнијег поштовања закона о богослужењима издатог од стране покрајинских власти Републике Немачке, Литургија је служена у порти храма.

Свету архијерејску Литургију уз присуство верног народа служио је Његово Преосвештенство Епископ Диселдорфа и Немачке господин Григорије уз саслужење протојереја Небојше Ракића и протођакона Александра Секулића.

Јеванђелску беседу произнео је Епископ Григорије, честитавши присутном народу празник уз радосни хришћански поздрав – Христос Васкрсе!

Након завршене Литургије, сви присутни су се у реду и миру вратили својим домовима.