НОВОСТИ, ФИЛИНГЕН-ШВЕНИНГЕН

Литургијско сабрање у Филинген-Швенингену

У петак 5. априла 2024. године, уочи претпразништва Благовести Пресвете Богородице, у храму Св. архангела Михаила служена је Литургија Пређеосвећених дарова, којом је началствовао протојереј-ставрофор Велимир Јововић из Никшића, уз саслужење протојереја Слободана Дракулића и новог пароха друге парохије филингенско-швенингенске, јереја Драгана Станојевића.

Величанствено сабрање настављено је у светосавској сали, где је одржана духовна трибина коју је отворио домаћин протојереј-ставрофор Миленко Марковић, на којој су поред оца Велимира Јововића говорили и Пеђа Вукићевић, представник манастира Острог и Дејан Павловић, уредник издавачке куће Чувари на теме „Икона Тројеручица“ и „Чуда Св. Василија Острошког“.

Пеђа Вукићевић, који свакодневно служи у Острошкој светињи, изнео је само један део свога искуства чудесних исцељења и преумљења људи. Дејан Павловић је надахнуто говорио о Светој икони Пресвете Богородице Тројеручице и њеном историјату, док је отац Велимир присутнима приближио живот верних у Црној Гори са освртом на литије у одбрани светиња. Као старешина храма у изградњи, који је посвећен Светој икони Пресвете Богородице Тројеручице у насељу Кличеву у Никшићу, са благословом свог Епископа Методија, измолио је од манастира Хиландара благослов за израду копије ове свете иконе. Верни народ ове парохије је препознао потребу за материјалном подршком те је уручио скромни прилог оцу Велимиру за изградњу никшићког храма и израду иконе Богородице Тројеручице.