НИРНБЕРГ, НОВОСТИ

Литургијско сабрање у Нирнбергу

У недељу 15. септембра 2019. год. када Српска Православна Црква прославља успомену на Светог мученика Маманта и Светог Јована Посника, парохија Светог Кирила и Методија у Нирнбергу обрадовала се двоструком радошћу.

Прва је због новог нирнбершког свештеника протопрезвитера-ставрофора Миће Матића, који је први пут началствовао Божанственом Литургијом као други парох нирнбершки .

Друга је присуство великог броја деце која су дошла на благослов за почетак нове школске године.

Након Свете Литургије уследио је упис у школу веронауке и историје српске културе у којој ће се старији и млађи ученици, поред основа своје православне вере, упознати и са ремек-делима своје српске културе (књижевност, музика, филм).

Врата школе отворена су свима који имају добру вољу и интересовање.