NIRNBERG, NOVOSTI

Liturgijsko sabranje u Nirnbergu

U nedelju 15. septembra 2019. god. kada Srpska Pravoslavna Crkva proslavlja uspomenu na Svetog mučenika Mamanta i Svetog Jovana Posnika, parohija Svetog Kirila i Metodija u Nirnbergu obradovala se dvostrukom radošću.

Prva je zbog novog nirnberškog sveštenika protoprezvitera-stavrofora Miće Matića, koji je prvi put načalstvovao Božanstvenom Liturgijom kao drugi paroh nirnberški . 

Druga je prisustvo velikog broja dece koja su došla na blagoslov za početak nove školske godine.

Nakon Svete Liturgije usledio je upis u školu veronauke i istorije srpske kulture u kojoj će se stariji i mlađi učenici, pored osnova svoje pravoslavne vere, upoznati i sa remek-delima svoje srpske kulture (književnost, muzika, film).

Vrata škole otvorena su svima koji imaju dobru volju i interesovanje.