NOVOSTI, ŠVARCVALD

Liturgijsko sabranje u švarcvaldskoj parohiji

Liturgijskim sabranjem, u nedelju 13. po Duhovima, u hramu Svetog Arhangela Mihaila u Filingen-Šveningenu, načalstvovao je nadležni paroh, otac Milenko Marković.  U sklopu Svete Liturgije odslužen je i moleban za početak školske godine.

Prisutnima, posebno roditeljima i deci, otac Milenko se obratio jevanđelskom besedom, naglasivši, koliko je važan život po Jevanđelju i zapovestima Božijim, koliko je važno da roditelji svojim životom u veri budu primer svojoj deci.

Na kraju Svete Liturgije, sveštenik je pozvao roditelje da šalju svoju decu na Pravoslavnu veronauku i u Srpsku dopunsku školu i tom prilikom se zahvalio učiteljici srpske škole gospođi Ljiljani Anđelković na saradnji, koja već narednih dana treba da nastavi sa dopunskom nastavom, kako u Filingenu, tako i u drugim gradovima ove parohije.

Posle Svete Liturgije sabranje je nastavljeno u svetosavskoj sali uz trpezu ljubavi koju su pripremile članice Kola srpskih sestara.