НОВОСТИ, ШВАРЦВАЛД

Литургијско сабрање у шварцвалдској парохији

Литургијским сабрањем, у недељу 13. по Духовима, у храму Светог Архангела Михаила у Филинген-Швенингену, началствовао је надлежни парох, отац Миленко Марковић.  У склопу Свете Литургије одслужен је и молебан за почетак школске године.

Присутнима, посебно родитељима и деци, отац Миленко се обратио јеванђелском беседом, нагласивши, колико је важан живот по Јеванђељу и заповестима Божијим, колико је важно да родитељи својим животом у вери буду пример својој деци.

На крају Свете Литургије, свештеник је позвао родитеље да шаљу своју децу на Православну веронауку и у Српску допунску школу и том приликом се захвалио учитељици српске школе госпођи Љиљани Анђелковић на сарадњи, која већ наредних дана треба да настави са допунском наставом, како у Филингену, тако и у другим градовима ове парохије.

После Свeте Литургије сабрање је настављено у светосавској сали уз трпезу љубави коју су припремиле чланице Кола српских сестара.