BREMEN, NOVOSTI

Molitva blagodarenja i kraj školskog leta u Bremenu

U nedelju, 03. jula 2022. godine u hramu Svetoga Georgija u Bremenu, tradicionalno, kao i svake godine, dodeljene su knjižice i svedočanstva učenicima Dopunske škole na srpskom jeziku .
 
Nakon svečane molitve i poklonjenja krstu i ikonama, protojerej Saša Momirović obratio se prisutnim đacima, učiteljici i roditeljima, čestitajući im na uspešno završenoj školskoj godini i istakavši važnost očuvanja maternjeg jezika, vere i kulture. Sveštenik je poželeo svima dobro zdravlje, dalje uspehe u učenju i lepo druženje u narednoj školskoj godini.
 
Nakon toga usledio je živopisan program u kome su učestvovali svi učenici. Program je završen pesmom ,,Ovo je Srbija“, nakon koje su učenici dobili svoje knjižice, svedočanstva i knjige na poklon.