НОВОСТИ, ХАМБУРГ

Монодрама „Милунка Савић“ у црквеном центру у Хамбургу

Дана 7. новембра 2019. године одржана је монодрама о херојини Милунки Савић у сали црквеног центра у Хамбургу. На позив Црквене oпштине Хамбург а по благослову Владике Григорија, глумица Весна Станковић је допутовала у Хамбург у пратњи супруга Душана Милекића. Сала црквеног центра била је испуњена до последњег места, тако да је преко стотину људи пратило и саучествовало у драми наше познате али дуго година заборављене херојине из балканских ратова и Првог светског рата. Гледаоци су имали осећај као да Милунка Савић своју потресну причу прича свакоме понаособ, те да између сваког појединачног гледаоца и глумице не постоји нико други. Више од сат времена трајала је монодрама, на коју нико од пристуних (међу којима је изненађујући велики број малолетне деце) није остао равнодушан. Госпођа Весна Станковић је са сцене испраћена вишеминутним стојећим аплуазом. Дружење и разговор са свестраном глумицом трајали су до касно увече. Овакве тематске вечери имају за циљ да подсете наш верни народ, на оне који су подносили неописиве жртве за слободу и да на њиховом искуству научимо ценити живот на слободи и у миру, који су скупо плаћени од стране наших предака.