NOVOSTI, HAMBURG

Monodrama „Milunka Savić“ u crkvenom centru u Hamburgu

Dana 7. novembra 2019. godine održana je monodrama o herojini Milunki Savić u sali crkvenog centra u Hamburgu. Na poziv Crkvene opštine Hamburg a po blagoslovu Vladike Grigorija, glumica Vesna Stanković je doputovala u Hamburg u pratnji supruga Dušana Milekića. Sala crkvenog centra bila je ispunjena do poslednjeg mesta, tako da je preko stotinu ljudi pratilo i saučestvovalo u drami naše poznate ali dugo godina zaboravljene herojine iz balkanskih ratova i Prvog svetskog rata. Gledaoci su imali osećaj kao da Milunka Savić svoju potresnu priču priča svakome ponaosob, te da između svakog pojedinačnog gledaoca i glumice ne postoji niko drugi. Više od sat vremena trajala je monodrama, na koju niko od pristunih (među kojima je iznenađujući veliki broj maloletne dece) nije ostao ravnodušan. Gospođa Vesna Stanković je sa scene ispraćena višeminutnim stojećim apluazom. Druženje i razgovor sa svestranom glumicom trajali su do kasno uveče. Ovakve tematske večeri imaju za cilj da podsete naš verni narod, na one koji su podnosili neopisive žrtve za slobodu i da na njihovom iskustvu naučimo ceniti život na slobodi i u miru, koji su skupo plaćeni od strane naših predaka.