ЕСЕН, НОВОСТИ

Навечерје храмовне славе у Есену

У понедјељак, 8. јануара 2024.године,  вечерњим богослужењем торжествено је прослављено навечерје храмовне славе, празник Светога архиђакона Стефана. Молитвеним сабрањем началствовао је протојереј-ставрофор Михаелс Холцмекис из Диселдорфа (Руска православна црква), уз саслужење: протојереја-иконома Георгиоса Катзигкаса из Оберхаузена (Грчка православна црква), протојеpeja Трајчета Грозданова из Диселдорфа (Македонска православна црква), презвитера Каталина Дранке из Есена (Румунска православна црква), презвитера Андреја Моловкина из Есена (Руска православна црква) и ипођакона монаха Ефрема из Есена (Антиохијска православна црква), уз молитвено присуство оца Архимандрита Исе Гелашвилија из Диселдорфа (Грузинска православна црква). По завршетку богослужења, уготовљена је трпеза љубави за свештенство и сав вјерни народ.