DISELDORF, NOVOSTI

Nedelja 22. po Duhovima – Diseldorf

U nedelju, 08.11.2020. u diseldorfskom hramu Svetoga Save proslavljen je praznik Svetoga Velikomučenika Dimitrija – Mitrovdan. 

Po blagoslovu Episkopa Diseldorfa i Nemačke Gospodina Grigorija, u hramu su služene dve Svete Liturgije. Prvu Svetu Liturgiju sa početkom u 9h služili su sveštenik Aleksandar Sekulić i đakon Aleksandar Debeljak, a drugu, sa početkom u 10h, sveštenik Nebojša Rakić.

Praksa služenja dve Svete Liturgije biće zastupljena dokle je god na snazi zakon preventivnih mera zaštite.
U hramu je neophodno poštovanje socijalne distance, obavezno nošenje maske kao i upisivanje na listu ličnih podataka prisutnih vernika, sve u cilju da se bogosluženje održi u skladu sa aktuelnim zakonskim regulativama na korist svih prisutnih.

Audio zapis besede sveštenika Nebojše u prilogu vesti: