AUDIO, DISELDORF, MITROPOLIT GRIGORIJE, NOVOSTI

Nedelja 26. po Duhovima – Diseldorf

U nedelju 06.12.2020. u diseldorfskom sabornom hramu služene su dve Svete Liturgije. Razlog uvođenja ove prakse jeste izbegavanje potencijalne gužve zbog velike posećenosti bogosluženje i poštovanje aktuelnih mera preventivne zaštite pokrajinskih vlasti Savezne Republike Nemačke. 

Prvu Svetu Liturgiju služio je sveštenik Nebojša Rakić a drugu Njegovo Preosveštenstvo Episkop Diseldorfa i Nemačke Gospodin Grigorije uz sasluženje sveštenika Danila Radmilovića i đakona Aleksandra Debeljaka.

Vladika Grigorije zajedno sa vernim narodom pomolio se za blaženo upokojene služitelje Božije, Patrijarha Irineja, Episkopa Milutina i Mitropolita Amfilohija kome se navršilo četrdeset dana od upokojenja.

Jevanđelska beseda Vladike Grigorija u prilogu vesti: