НОВОСТИ, ФРАНКФУРТ

Недеља 26. по Духовима – Франкфурт

Дана 06.12.2020. у капели Св. Луке служена су два богослужења, Света Литургија у 7 часова и Изобразитељна у 9 часова.

У храму Васкрсења Господњег није било службе због евакуације тог дијела града јер је на једном оближњем градилишту пронађена експлозивна направа из Другог свјетског рата.

Отац Слободан је у бесједи послије Литургије поучио народ да се богати врлинама а не гријесима јер ,,сваки учињени гријех штети ономе ко га чини а не другоме. На пример оговарање и сплеткарење не смета ономе кога се оговора и ономе кога се клевеће, него баш ономе ко оговара и клевеће штету духовну наноси“. Отац Симон тумачећи Јеванђеље о безумном богаташу је рекао да ,,безумни богаташ јесте примјер човјека који не благодари Господу на свему, који не жели пост и молитву него је сам себи довољан. Тако горд он постаје луд и безуман јер мисли да му богатство гарантује блаженство које је у ствари горка превара. Његов пут је пропаст, јер је без поста, молитве и одавање хвале Господу“.

Свештенство се искрено захваљује вјерном народу на одговорном поштовању законских и црквених упутстава у вези са пандемијом.