NOVOSTI, FRANKFURT

Nedelja 26. po Duhovima – Frankfurt

Dana 06.12.2020. u kapeli Sv. Luke služena su dva bogosluženja, Sveta Liturgija u 7 časova i Izobraziteljna u 9 časova.

U hramu Vaskrsenja Gospodnjeg nije bilo službe zbog evakuacije tog dijela grada jer je na jednom obližnjem gradilištu pronađena eksplozivna naprava iz Drugog svjetskog rata.

Otac Slobodan je u besjedi poslije Liturgije poučio narod da se bogati vrlinama a ne grijesima jer ,,svaki učinjeni grijeh šteti onome ko ga čini a ne drugome. Na primer ogovaranje i spletkarenje ne smeta onome koga se ogovora i onome koga se kleveće, nego baš onome ko ogovara i kleveće štetu duhovnu nanosi“. Otac Simon tumačeći Jevanđelje o bezumnom bogatašu je rekao da ,,bezumni bogataš jeste primjer čovjeka koji ne blagodari Gospodu na svemu, koji ne želi post i molitvu nego je sam sebi dovoljan. Tako gord on postaje lud i bezuman jer misli da mu bogatstvo garantuje blaženstvo koje je u stvari gorka prevara. Njegov put je propast, jer je bez posta, molitve i odavanje hvale Gospodu“.

Sveštenstvo se iskreno zahvaljuje vjernom narodu na odgovornom poštovanju zakonskih i crkvenih uputstava u vezi sa pandemijom.