КАРЛСРУЕ, НОВОСТИ

Недеља митара и фарисеја у Карлсруеу

У парохији карлсруешкој у храму Преп. Мајке Параскеве обележена је Недеља о митару и фарисеју. Св. Литургију служио је надлежни парох протојереј-ставрофор Александар Шкорић.

Прва припремна недеља Свете четрдесетнице посвећена је подстицању верних на смирење, које се наглашава у еванђелској причи о митару (царинику) и фарисеју, по којој се ова недеља и назива. Задобијање смирења, као мајке свих врлина, представља прву степеницу или први ниво у овој припреми за четрдесетодневни пост. Са друге стране позвани смо на појачану пажњу да не скренемо са пута смирења и упаднемо на пут гордости, јер као што је смирење почетак свих врлина тако је гордост почетак сваког греха и ништавила.

Пригодну беседу, у којој је позвао вернике на уздржање од осуђивања и на пребивање у смирењу, о. Александар, завршио је речима јеванђелске приче: ,,Сваки који себе узвисује понизиће се, а који себе понизује узвисиће се.“ (Лк. 18,14).