АУДИО, ДИСЕЛДОРФ, ЕПИСКОП ГРИГОРИЈЕ, НОВОСТИ

Недељa православља у Диселдорфу

Диселдорф, 17. март 2019.

У Недељу православља Епископ диселдорфски и немачки Григорије служио је литургију у саборном храму Светог Саве у Диселдорфу. Епископу су саслуживали протојереј-ставрофор проф. др Владан Перишић, игуман Тврдоша Сава (Мирић), протосинђел Јован (Станојевић), протојереј-ставрофор Данило Радмиловић, протојереј-ставрофор Маринко Радмило, протојереј Станко Ракић, протојереј Драган Чолаковић, протонамесник Неђељко Ђокић и ђакони Александар Секулић и Марко Радмило. У току литургије Владика Григорије у чин презвитера рукоположио је ђакона Марка Радмила, који ће преузети дужност пароха у Каселу. На крају службе о. Владан је присутнима, поводом данашњег празника, беседио о иконама, значају и лепоти православног предања, као и томе шта је његов аутентични елемент, а шта вештачки накалемљени, потенцијално погубни ”уљези”.