AUDIO, DISELDORF, MITROPOLIT GRIGORIJE, NOVOSTI

Nedelja pravoslavlja u Diseldorfu

Diseldorf, 17. mart 2019.

U Nedelju pravoslavlja Episkop diseldorfski i nemački Grigorije služio je liturgiju u sabornom hramu Svetog Save u Diseldorfu. Episkopu su sasluživali protojerej-stavrofor prof. dr Vladan Perišić, iguman Tvrdoša Sava (Mirić), protosinđel Jovan (Stanojević), protojerej-stavrofor Danilo Radmilović, protojerej-stavrofor Marinko Radmilo, protojerej Stanko Rakić, protojerej Dragan Čolaković, protonamesnik Neđeljko Đokić i đakoni Aleksandar Sekulić i Marko Radmilo. U toku liturgije Vladika Grigorije u čin prezvitera rukopoložio je đakona Marka Radmila, koji će preuzeti dužnost paroha u Kaselu. Na kraju službe o. Vladan je prisutnima, povodom današnjeg praznika, besedio o ikonama, značaju i lepoti pravoslavnog predanja, kao i tome šta je njegov autentični element, a šta veštački nakalemljeni, potencijalno pogubni ”uljezi”.