ЕСЕН, НОВОСТИ

Недеља Православља у есенској парохији

У недељу Православља, 08. марта 2020. у есенској парохији, организован је молебан за наш народ у Црној Гори. Госпођа Тања Божовић и солиста Леа Јовановски повеле су децу из ,,Позориштанцета“ у шетњу по цркви, која су носила иконе у рукама. Убрзо су се молебану придружили сви присутни верници, којих је било око 160, једногласно певајући песме. Поклик ,,Не дамо светиње“, одзвањао је црквом Светог првомученика и архиђакона Стефана. Поруке послате са молебана, сви верницима, биле су ,,Изгубиш ли љубав, изгубио си много, изгубиш ли веру, изгубио си све“ и ,,Децо моја најпрече су вам светиње“. На један достојанствен и миран начин, Есен је послао своју поруку везану за дешавања у Црној Гори, у нади да ће се мирним путем, у духу православља, сви проблеми решити.