ESEN, NOVOSTI

Nedelja Pravoslavlja u esenskoj parohiji

U nedelju Pravoslavlja, 08. marta 2020. u esenskoj parohiji, organizovan je moleban za naš narod u Crnoj Gori. Gospođa Tanja Božović i solista Lea Jovanovski povele su decu iz ,,Pozorištanceta“ u šetnju po crkvi, koja su nosila ikone u rukama. Ubrzo su se molebanu pridružili svi prisutni vernici, kojih je bilo oko 160, jednoglasno pevajući pesme. Poklik ,,Ne damo svetinje“, odzvanjao je crkvom Svetog prvomučenika i arhiđakona Stefana. Poruke poslate sa molebana, svi vernicima, bile su ,,Izgubiš li ljubav, izgubio si mnogo, izgubiš li veru, izgubio si sve“ i ,,Deco moja najpreče su vam svetinje“. Na jedan dostojanstven i miran način, Esen je poslao svoju poruku vezanu za dešavanja u Crnoj Gori, u nadi da će se mirnim putem, u duhu pravoslavlja, svi problemi rešiti.