НОВОСТИ, ХАМБУРГ

Недеља православља у Хамбургу

У прву недељу Часног поста, Недељу православља, 24 марта 2024.год. служена је Св. Литургија у храму Сабора Св. архангела Михаила у Хамбургу. На Св. Литургији причестило се мноштво народа. Празничну беседу о настанку и значају Недеље православља произнео је о. Синиша Вујасиновић.

У вечерњим сатима истога дана окупили су се у нашем храму православни свештеници и верници из Хамбурга, како би на вечерњем богослужењу обновили вишегодишњу традицију свеправославног окупљања и саслуживања у Недељу православља. Богослужењу су присуствовали свештеници из грчке, руске (московске), руске (заграничне), румунске, украјинске (Митрополит Онуфрије) парохије, као и хорови из грузијске, бугарске, руске, украјинске и српске парохије.