NOVOSTI, HAMBURG

Nedelja pravoslavlja u Hamburgu

U prvu nedelju Časnog posta, Nedelju pravoslavlja, 24 marta 2024.god. služena je Sv. Liturgija u hramu Sabora Sv. arhangela Mihaila u Hamburgu. Na Sv. Liturgiji pričestilo se mnoštvo naroda. Prazničnu besedu o nastanku i značaju Nedelje pravoslavlja proizneo je o. Siniša Vujasinović.

U večernjim satima istoga dana okupili su se u našem hramu pravoslavni sveštenici i vernici iz Hamburga, kako bi na večernjem bogosluženju obnovili višegodišnju tradiciju svepravoslavnog okupljanja i sasluživanja u Nedelju pravoslavlja. Bogosluženju su prisustvovali sveštenici iz grčke, ruske (moskovske), ruske (zagranične), rumunske, ukrajinske (Mitropolit Onufrije) parohije, kao i horovi iz gruzijske, bugarske, ruske, ukrajinske i srpske parohije.