VIKARNI EPISKOP JOVAN, EPISKOP GRIGORIJE, MINHEN, NOVOSTI

Nedelja Pravoslavlja u Minhenu

U nedelju, 24. maja 2024. godine povodom proslave prve nedelje Velikoga posta, Nedelje pobede pravoslavlja, služena je Sveta arhijerejska Liturgija u kripti Crkvenog centra rumunske Mitropolije u Minhenu. Bogosluženjem je načalstvovao Mitropolit grčke pravoslavne Mitropolije za Nemačku i egzarh za Centralnu Evropu g. Avgustin uz sasluženje: Mitropolita Serafima (Rumunska pravoslavna crkva), Episkopa Grigorija (Srpska pravoslavna crkva) i vikarnih episkopa Sofijana i Jovana, kao i pravoslavnog sveštenstva, đakonstva i vernog naroda. Pastirsko pismo za period Časnoga posta u ime svih članova Pravoslavne konferencije episkopa u Nemačkoj, pročitao je protojerej Radomir Kolundžić, paroh berlinski.