КАСЕЛ, НОВОСТИ

Недеља Раслабљеног у Каселу

Света Литургија служена је 10. маја 2020. године у саборном храму у Каселу на празник недеље Раслабљеног. Присутни вјерници на литургијском сабрању придржавали су се правила прописаних од стране власти.

Евхаристијским сабрањем началствовао је протојереј-ставрофор Маринко Радмило уз саслужење надлежног пароха јереја Марка Радмила и вјерног народа. Бесједу на Јеванђеље произнео је отац Маринко рекавши да ријечи ,,Немам човека“  значе вапај онога ко је на себи осјетио људски егоизам. Егоизам је брига само о себи. Сви људи очекују утјеху, помоћ и саосећање, али их очекују само за себе. Јер када се узбурка вода, сваки се гура напријед заборављајући потпуно на друге.

Христос је утјешио и помогао раслабљеном човјеку упитавши га ,,Хоћеш ли да будеш здрав?“ То су ријечи пуне љубави, утјехе и саосјећања које мотивишу раслабљеног да устане, буде здрав и саосјећа са другим бићима која болују душевно и тјелесно.