NOVOSTI, OSNABRIK

Nedelja Raslabljenog u Osnabriku

U nedelju 10. maja 2020. služena je Sveta Liturgija u Osnabriku u prisustvu naroda posle dva meseca zabrane okupljanja. Jasno se videla radost nadležnog sveštenika i njegovih parohijana koji su dugo iščekivali ovakav epilog stvari i molitveno viđenje posle dugo vremena. Svi prisutni su se striktno pridržavali pravila državnih  vlasti koja se tiču preventivne zaštite a u cilju sprečavanja širenja moguće zaraze. I pored nesvakidašnje teških uslova i neobično strogih pravila, vernici su zajedno, uz međusobnu ljubav, iskrenu veru i ljudsku  solidarnost prineli svoje molitve Vaskrslom Gospodu, posebno za isceljenje obolelih i zaraženih ali i za izlečenje virusa mržnje i isključivosti koji se naročito manifestuje prema Srpskoj Crkvi i njenom sveštenstvu u Crnoj Gori. U ovu nedelju je predviđeno da se proslavi Crkvena slava parohije osnabričke koju smo, iz gore navedenih  razloga, odgodili do daljnjeg, nadajući se da ova virusna pošast neće još dugo potrajati. Sa takvim molitvenim željama, idemo i u susret obeležavanju Vidovdana u poslednju subotu meseca Juna sa nadom, da neće biti tako strogih ograničenja, te da ćemo ovaj veoma značajan praznik srpskog naroda proslaviti kao i ranijih godina, i sa radošću dočekati drage goste koji, sa mnogo poštovanja i lepih emocija, dolaze na poklonjenje našoj svetinji.