NOVOSTI, HAMBURG

Nedelja Slepog u parohiji hamburškoj

U nedelju šestu po Pashi služene su dve Sv. Liturgije u hramu sabora Sv. arhangela Mihaila u Hamburgu, kako bi što veći broj vernika mogao da učestvuje na bogosluženjima. Prvu Liturgiju služio je protonamesnik Aleksa Milinković koji je u svojoj besedi protumačio odeljak iz Sv. Jevanđelja po Jovanu, gde Hristos isceljuje mladića od rođenja slepog. Otac Aleksa je  naročito naglasio hrišćanske vrline strpljenja i trpljenja koje se u ovim mesecima pandemije od nas verujućih traže. Drugu Liturgiju služio je protojerej Siniša Vujasinović koji je u svom prazničnom slovu govorio o žitiju Svete braće Kirila i Metodija i njihovom neumornom trudu u misionarenju među slovenskim narodima. Ovo je već treća nedelja u nizu otkako se u parohiji hamburškoj služe dve liturgije nedeljom, kako niko od vernih ne bi bio uskraćen prisustvovanja na bogosluženjima. Pažljivom pripremom i organizacijom od strane sveštenstva i Crkvenog odbora bogoslužbeni život protiče bez poteškoća. Želja svih je da se uskoro vratimo u uobičajeni tok crkvenog života uz međusobno druženje posle bogosluženja.