НОВОСТИ, ХАМБУРГ

Недеља Слепог у парохији хамбуршкој

У недељу шесту по Пасхи служене су две Св. Литургије у храму сабора Св. архангела Михаила у Хамбургу, како би што већи број верника могао да учествује на богослужењима. Прву Литургију служио је протонамесник Алекса Милинковић који је у својој беседи протумачио одељак из Св. Јеванђеља по Јовану, где Христос исцељује младића од рођења слепог. Отац Алекса је  нарочито нагласио хришћанске врлине стрпљења и трпљења које се у овим месецима пандемије од нас верујућих траже. Другу Литургију служио је протојереј Синиша Вујасиновић који је у свом празничном слову говорио о житију Свете браће Кирила и Методија и њиховом неуморном труду у мисионарењу међу словенским народима. Ово је већ трећа недеља у низу откако се у парохији хамбуршкој служе две литургије недељом, како нико од верних не би био ускраћен присуствовања на богослужењима. Пажљивом припремом и организацијом од стране свештенства и Црквеног одбора богослужбени живот протиче без потешкоћа. Жеља свих је да се ускоро вратимо у уобичајени ток црквеног живота уз међусобно дружење после богослужења.