НОВОСТИ, УЛМ

Недеља Слепог – Улм

Дана 24. маја 2020. године у улмском храму Светих бесребреника и чудотвораца Козме и Дамјана служена је Света Литургија на празник Недеље Слепог и празник Светих Кирила и Методија. Присутни верници на литургијском сабрању придржавали су се због предустожности свих правила која су прописана од надлежних власти и нашег Владике Григорија, имајћи у виду тренутну ситуацију изазвану корона вирусом. Евхаристијско сабрање предводио је надлежни парох протојереј Љубомир Зорица уз молитвено учешће благочестивих хришћана. Јеванђелску беседу произнeо је отац Љубомир поучивши верни народ а посебно нагласивши значај и важност честог доласка верника у храм, истакавши посебно: „Није само зло ако смо физички слијепи, већ ако смо и духовно“. На лицима многих верника увидела се велика радост што су након два месеца поново у свом храму на богослужењу.