NOVOSTI, ULM

Nedelja Slepog – Ulm

Dana 24. maja 2020. godine u ulmskom hramu Svetih besrebrenika i čudotvoraca Kozme i Damjana služena je Sveta Liturgija na praznik Nedelje Slepog i praznik Svetih Kirila i Metodija. Prisutni vernici na liturgijskom sabranju pridržavali su se zbog predustožnosti svih pravila koja su propisana od nadležnih vlasti i našeg Vladike Grigorija, imajći u vidu trenutnu situaciju izazvanu korona virusom. Evharistijsko sabranje predvodio je nadležni paroh protojerej Ljubomir Zorica uz molitveno učešće blagočestivih hrišćana. Jevanđelsku besedu proizneo je otac Ljubomir poučivši verni narod a posebno naglasivši značaj i važnost čestog dolaska vernika u hram, istakavši posebno: „Nije samo zlo ako smo fizički slijepi, već ako smo i duhovno“. Na licima mnogih vernika uvidela se velika radost što su nakon dva meseca ponovo u svom hramu na bogosluženju.