ВИКАРНИ ЕПИСКОП ЈОВАН, ДИСЕЛДОРФ, ЕПИСКОП ГРИГОРИЈЕ, НОВОСТИ

Недјеља Православља у Диселдорфу

05. марта 2023. године свечано и литургијски прослављена је Недјеља Православља у сједишту Епархије диселдорфске и њемачке. Светом архијерејском Литургијом началствовао је Његово Преосвештенство Епископ Диселдорфа и Њемачке г. Григорије уз саслужење Његовог Преосвештенства викарног Епископа хумског г. Јована и свештенства Саборног храма Светога Саве у Диселдорфу. На радост свих присутних током богослужења госпођа Лидија примила је православну вјеру чином миропомазања. Празничну бесједу вјерном народу одржао је Епископ Григорије (видео запис бесjеде на линку у прилогу). Након богослужења у просторијама Епархијског центра свештеник Небојша Ракић одржао је бесједу у част светих икона као незаобилазног елемента нашег хришћанског живота. Током бесједе присутни су могли да прате пројекцију илуминација из Српског псалтира насталог крајем 14. вијека а пронађеног у Баварској националној библиотеци у Минхену.