VIKARNI EPISKOP JOVAN, DISELDORF, EPISKOP GRIGORIJE, NOVOSTI

Nedjelja Pravoslavlja u Diseldorfu

05. marta 2023. godine svečano i liturgijski proslavljena je Nedjelja Pravoslavlja u sjedištu Eparhije diseldorfske i njemačke. Svetom arhijerejskom Liturgijom načalstvovao je Njegovo Preosveštenstvo Episkop Diseldorfa i Njemačke g. Grigorije uz sasluženje Njegovog Preosveštenstva vikarnog Episkopa humskog g. Jovana i sveštenstva Sabornog hrama Svetoga Save u Diseldorfu. Na radost svih prisutnih tokom bogosluženja gospođa Lidija primila je pravoslavnu vjeru činom miropomazanja. Prazničnu besjedu vjernom narodu održao je Episkop Grigorije (video zapis besjede na linku u prilogu). Nakon bogosluženja u prostorijama Eparhijskog centra sveštenik Nebojša Rakić održao je besjedu u čast svetih ikona kao nezaobilaznog elementa našeg hrišćanskog života. Tokom besjede prisutni su mogli da prate projekciju iluminacija iz Srpskog psaltira nastalog krajem 14. vijeka a pronađenog u Bavarskoj nacionalnoj biblioteci u Minhenu.