КАСЕЛ, НОВОСТИ

Нова црква у богослужбеном мјесту Гетингену (Göttingen)

У понедjељак, 31. маја 2021. у послијеподневним  часовима, надлежни парох каселски, јереј Марко Радмило срдачно је примљен у евангелистичкој цркви у Гетинген-Гроне (St. Petri, Göttingen-Grone) од стране евангелистичког свештеника, господина Клауса Хенинга. Свештеник Клаус Хенинг је заједно са својим Црквеним одбором крајем маја ове године на молбу оца Марка и породице Бехара из Гетингена, одлучио да православним Србима у Гетингену пожели срдачну добродошлицу у цркву за православна богослужења. Отац Марко се најтоплије захвалио свештенику Клаусу Хенингу за гостопримство и добродошлицу у храму у којем ће већ од 12. јуна 2021. у 18:00 часова служити вечерњу службу.

Ово је пето богослужбено мјесто Црквене општине Касел. Захваљујемо се евангелистичкој цркви и свештенику Клаусу Хенингу, као и нашим парохијанима, српској породици Бехара и свим вјерницима Гетингена, који су показали труд и старали се у потражњи за црквом.

Адреса нове Цркве у ГЕТИНГЕНУ:
St. Petri Kirche, Kirchstr. 6, 37081 Göttingen-Grone

Благодарност Богу који нас све окупља једне са другима и благосиља својим богатим даровима, Амин.
Христос Васкрсе!

Парох каселски