KASEL, NOVOSTI

Nova crkva u bogoslužbenom mjestu Getingenu (Göttingen)

U ponedjeljak, 31. maja 2021. u poslijepodnevnim  časovima, nadležni paroh kaselski, jerej Marko Radmilo srdačno je primljen u evangelističkoj crkvi u Getingen-Grone (St. Petri, Göttingen-Grone) od strane evangelističkog sveštenika, gospodina Klausa Heninga. Sveštenik Klaus Hening je zajedno sa svojim Crkvenim odborom krajem maja ove godine na molbu oca Marka i porodice Behara iz Getingena, odlučio da pravoslavnim Srbima u Getingenu poželi srdačnu dobrodošlicu u crkvu za pravoslavna bogosluženja. Otac Marko se najtoplije zahvalio svešteniku Klausu Heningu za gostoprimstvo i dobrodošlicu u hramu u kojem će već od 12. juna 2021. u 18:00 časova služiti večernju službu.

Ovo je peto bogoslužbeno mjesto Crkvene opštine Kasel. Zahvaljujemo se evangelističkoj crkvi i svešteniku Klausu Heningu, kao i našim parohijanima, srpskoj porodici Behara i svim vjernicima Getingena, koji su pokazali trud i starali se u potražnji za crkvom.

Adresa nove Crkve u GETINGENU:
St. Petri Kirche, Kirchstr. 6, 37081 Göttingen-Grone

Blagodarnost Bogu koji nas sve okuplja jedne sa drugima i blagosilja svojim bogatim darovima, Amin.
Hristos Vaskrse!

Paroh kaselski