AUGZBURG, NOVOSTI

Novi Zavet i Liturgija: Predavanje oca Zorana Ilića u Augzburgu

U 25. nedelju po Duhovima, na praznik Svetog Jovana Zlatoustog, liturgijskim sabranjem u Augzburgu načalstvovao je protojerej-stavrofor Zoran Ilić, paroh vupertalski, uz sasluženje oca Nenada Živkovića, paroha augzburškog, i vernog naroda Božijeg.
 
Po pročitanom Jevanđelju po Luki, otac Zoran je besedio na duboko potresnu i opominjuću priču o milostivom Samarjaninu. 
 
Nakon Svete Liturgije, otac Zoran je održao predavanje na temu Novog Zaveta i Liturgije, ukazujući, između ostalog i na mesto i značaj Novog Zaveta kao knjige u Liturgiji, na činjenicu da se liturgijsko Jevanđelje iznosi iz oltara i pronosi kroz lađu crkve, da se iz njega čita i ono tumači, te da se mi tom Rečju Božijom uistinu hranimo. Izlaganje oca Zorana ostavilo je snažan utisak na prisutne ne samo iscrpnim sadržajem koji je uistinu bio obogaćujuć, već i neposrednošću oca Zorana, kao i u nekoliko navrata kazivanjem primera iz svog života.
 
Predavanje je održano u sklopu ciklusa Razgovora o veri, koji se od ovog oktobra održavaju u parohiji u Augzburgu.
 
Besedu prenosimo u celosti u audio zapisu.