KASEL, NOVOSTI

Novo bogoslužbeno mjesto Parohije kaselske – Erfurt

U srijedu, 02. novembar 2022. godine u crkvi St. Georg (Sveti Georgije) u Erfurtu, prijatnom dobrodošlicom dočekani su nadležni sveštenik otac Marko Radmilo i g. Mirko Gavranić iz Kasela od strane domaćina koordinatora rimokatoličke crkve u Erfurtu, sveštenika Mihaela Nojderta. Sveštenik Nojdert se na molbu oca Marka za Pravoslavne Srbe iz Erfurta i Istočne Njemačke, potrudio da nađe trajno rešenje za bogosluženja. Tokom obilaska hrama, crkvene sale i crkvene porte, otac Marko se u ime Uprave parohije i Srba iz Erfurta, srdačno zahvalio svešteniku Mihaelu na dobrodošlicu u hram.
Bogosluženje u Erfurtu će se održavati jednom u mjesecu, a nakon bogosluženja su planirane trpeze ljubavi. 
 
Adresa novog hrama je: 
St. Georg, Rubensstr. 49, 99099 Erfurt. 
Prvo bogosluženje planirano je za 
petak, 25. novembar 2022. godinu u 18:00 časova.
 
Ovo je šesto bogoslužbeno mjesto Crkvene opštine Kasel, tako da sada zaključno sa Erfurtom, svi gradovi koji ulaze u sastav naše parohije imaju svoje bogoslužbeno mjesto. Od sada svi vjernici na prostoru kaselske Parohije, imaju priliku da redovno učestvuju na Svetim bogosluženjima što je i naš osnovni cilj i misija naše Svete Crkve
 
Bogu neka je hvala i slava!
 
Jerej Marko Radmilo
Paroh kaselski