КАСЕЛ, НОВОСТИ

Ново богослужбено мјесто Парохије каселске – Ерфурт

У сриједу, 02. новембар 2022. године у цркви St. Georg (Свети Георгије) у Ерфурту, пријатном добродошлицом дочекани су надлежни свештеник отац Марко Радмило и г. Мирко Гавранић из Касела од стране домаћина координатора римокатоличке цркве у Ерфурту, свештеника Михаела Нојдерта. Свештеник Нојдерт се на молбу оца Марка за Православне Србе из Ерфурта и Источне Њемачке, потрудио да нађе трајно решење за богослужења. Током обиласка храма, црквене сале и црквене порте, отац Марко се у име Управе парохије и Срба из Ерфурта, срдачно захвалио свештенику Михаелу на добродошлицу у храм.
Богослужење у Ерфурту ће се одржавати једном у мјесецу, а након богослужења су планиране трпезе љубави.

Адреса новог храма је:
St. Georg, Rubensstr. 49, 99099 Erfurt.
Прво богослужење планирано је за
петак, 25. новембар 2022. годину у 18:00 часова.

Ово је шесто богослужбено мјесто Црквене општине Касел, тако да сада закључно са Ерфуртом, сви градови који улазе у састав наше парохије имају своје богослужбено мјесто. Од сада сви вјерници на простору каселске Парохије, имају прилику да редовно учествују на Светим богослужењима што је и наш основни циљ и мисија наше Свете Цркве

Богу нека је хвала и слава!

Јереј Марко Радмило
Парох каселски