DORTMUND, NOVOSTI

Novoizabrani Crkveni odbor u Dortmundu položio zakletvu

U nedelju, 13. septembra 2020. godine, u hramu Svetog apostola Luke u Dortmundu, Svetom Liturgijom načalstvovao je paroh dortmundski protojerej Danilo Dangubić uz sasluženje velikog broja vjernih sabranih oko „Hljeba Života na svadbi Carevog Sina“.

U toku Božanstvene Liturgije, članovi novoizabranog Upravnog odbor, članovi zamjenici kao i članovi Nadzornog odbora pri Crkvenoj opštini dortmundskoj položili su zakletve u nadi na Gospodnju pomoć u budućem trogodišnjem radu.

Pomenuta zakletva uslijedila je nakon što su poslije održane Skupštine, izabrane članove potvrdili najprije Eparhijski Upravni odbor, a potom i državne vlasti registracijom kod Notara i dopisom lokalnog Suda.

Upravni odbor Crkvene opštine Dortmund:

 1. Dušan Kojadinović, predsjednik
 2. Stevo Radmilović, podpredsjednik
 3. Borko Obradović, sekretar
 4. Nikola Budimir, blagajnik
 5. Aca Simić, tutor
 6. Monika Baštinac, tutor
 7. Mladen Skopljak, član
 8. Nebojša Kaitović, član
 9. protojerej Danilo Dangubić, počasni predsjednik.

Članovi zamjenici:

 1. Miroslav Golub,
 2. Gordana Tarlanović,
 3. Mara Aranđić,
 4. Aleksandra Radović,
 5. Mirko Kodžić.

Članovi zamjenici:

 1. Dr Vladimir Škara,
 2. Dragan Gagić,
 3. Nikola Marković.