КАБИНЕТ ЕПИСКОПА, НОВОСТИ

СВЕШТЕНСТВУ И ВЕРНОМ НАРОДУ
СРПСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ
У НЕМАЧКОЈ

Обавештавамо свештенство и верни народ СПЦ у Немачкој да је на заједничкој седници Епархијског савета и Епархијског управног одбора одржаној у Диселдорфу 20. октобра 2018, а ради побољшања услова рада и правног статуса наше Епархије, донета једногласна одлука о промени седишта и назива Епархије. На основу ове одлуке, за седиште Епархије одабран је Диселдорф, који је и био прво место столовања српског епископа на територије Немачке. У складу са тим, нови назив епархије је: Српска православна епархија диселдорфска и немачка (Serbische orthodoxe Diözese von Düsseldorf und Deutschland). Одлуке ЕУО и ЕС потврђене су на недавно окончаном јесењем заседању Светог Архијерејског Сабора СПЦ, чиме су и коначно ступиле на снагу.

Такође користимо прилику да заинтересовану јавност информишемо о почетку рада нове званичне интернет странице наше Епархије: www.eparhija-nemacka.com