КАБИНЕТ ЕПИСКОПА, НОВОСТИ

Одржан Први С Куп у малом фудбалу – Хилдесхајм

У организацији Епархије диселдорфске и немачке, од петка 9. до недеље 11. јуна у Хилдесхајму, одржан је Први С Куп у малом фудбалу.

Први С Куп 2023. почео је вечерњим богослужењем у петак 9. јуна у манастирском храму Успења Пресвете Богородице у Химелстиру. Вечерње је служио минхенски свештеник, отац Бојан Симић. Заједничка вечера и дружење учесника настављено је у манастирској сали.

Субота је била резервисана за утакмице.

У конкуренцији петлића победила је домаћа екипа ФК Обилић из Хилдесхајма пошто су били бољи од својих другара из Српски ФК Хановер из Хановера у међусобном скору 3:0.

У конкуренцији млађих јуниора такође је победила домаћа екипа ФК Обилић из Хилдесхајма, пошто су у финалној утакмици победили вршњаке екипе Орлићи из Касела резултатом 3:0.

У конкуренцији јуниора победник Турнира је екипа ФК Србија из Берлина који су у финалу победили екипу Бели Орлови из Билефелда резултатом 2:0.

У конкуренцији ветерана победила је екипа СФВ Славија из Карлсруеа, која је у финалној утакмици била боља од екипе Захумља из Требиња, после извођења једанестераца. У регуларном дијелу резултат је био 0:0.

У конкуренцији сениора у великом финалу састале су се екипе Захумља из Требиња и Темпа из Франкфурта, пошто су претходно у полуфиналу били бољи од екипа ФК Србија из Есена и екипе Парохија Вупертал из Вупертала. У финалној утакмици Захумље је било боље од екипе Темпа, победивши резултатом 3:0.

После утакмица приређена је вечера и забавно вече у манастирској сали.

Први С Куп 2023 крунисан је Светом архијерејском Литургијом у манастиру Химелстиру коју је служио Епископ Григорије уз саслужење свештеника и верног народа.

На турниру је учествовала 41 екипа. Екипе су биле распоређене у пет категорија, и то:

Петлићи:

2. ФК Обилић из Хилдесхајма