KABINET EPISKOPA, NOVOSTI

Održan Prvi S Kup u malom fudbalu – Hildeshajm

U organizaciji Eparhije diseldorfske i nemačke, od petka 9. do nedelje 11. juna u Hildeshajmu, održan je Prvi S Kup u malom fudbalu.

Prvi S Kup 2023. počeo je večernjim bogosluženjem u petak 9. juna u manastirskom hramu Uspenja Presvete Bogorodice u Himelstiru. Večernje je služio minhenski sveštenik, otac Bojan Simić. Zajednička večera i druženje učesnika nastavljeno je u manastirskoj sali.

Subota je bila rezervisana za utakmice.

U konkurenciji petlića pobedila je domaća ekipa FK Obilić iz Hildeshajma pošto su bili bolji od svojih drugara iz Srpski FK Hanover iz Hanovera u međusobnom skoru 3:0.

U konkurenciji mlađih juniora takođe je pobedila domaća ekipa FK Obilić iz Hildeshajma, pošto su u finalnoj utakmici pobedili vršnjake ekipe Orlići iz Kasela rezultatom 3:0.

U konkurenciji juniora pobednik Turnira je ekipa FK Srbija iz Berlina koji su u finalu pobedili ekipu Beli Orlovi iz Bilefelda rezultatom 2:0.

U konkurenciji veterana pobedila je ekipa SFV Slavija iz Karlsruea, koja je u finalnoj utakmici bila bolja od ekipe Zahumlja iz Trebinja, posle izvođenja jedanesteraca. U regularnom dijelu rezultat je bio 0:0.

U konkurenciji seniora u velikom finalu sastale su se ekipe Zahumlja iz Trebinja i Tempa iz Frankfurta, pošto su prethodno u polufinalu bili bolji od ekipa FK Srbija iz Esena i ekipe Parohija Vupertal iz Vupertala. U finalnoj utakmici Zahumlje je bilo bolje od ekipe Tempa, pobedivši rezultatom 3:0.

Posle utakmica priređena je večera i zabavno veče u manastirskoj sali.

Prvi S Kup 2023 krunisan je Svetom arhijerejskom Liturgijom u manastiru Himelstiru koju je služio Episkop Grigorije uz sasluženje sveštenika i vernog naroda.

Na turniru je učestvovala 41 ekipa. Ekipe su bile raspoređene u pet kategorija, i to:

Petlići:

2. FK Obilić iz Hildeshajma