NOVOSTI, ULM

Održana Svetosavska akademija u Ulmu

U nedelju 33. po Duhovima, na dan kada naša Crkva proslavlja praznik Časnih veriga Svetog apostola Petra 29. januara 2023. godine, s početkom u 10 časova u ulmskom hramu održano je evharistijsko sabranje koje je predvodio protojerej-stavrofor Slavko Zorica, inspektor za srednje bogoslovske škole Srpske Pravoslavne Crkve i umirovljeni paroh dubrovački, uz sasluženje ulmskog paroha protojereja Ljubomira Zorice i blagočestivih hrišćana.
Neposredno nakon evharistijskog sabranja obavljeno je osvećenje slavskog znamenja povodom školske slave Svetitelja Save.
Svetosavsku besedu izgovorio je prota Slavko Zorica na temu ,,Sabiračka sila Svetog Save”, posebno naglasivši: ,,Da bi neko imao ispravan stav prema svijetu i životu, prije toga mora da u njemu sazri, i postane dio njega, prava i iskrena vjera. Ne naučena, nego doživljena”.
Nakon besede je usledila Svetosavska akademija, koju je, s učenicima koji pohađaju školu veronauke i srpskog jezika pri našem hramu, priredila gospođa Nataša Đukanović, nastavnik razredne nastave.
Program su obogatili i članovi akustičnog ansabla KUD ,,Sveti Nikolaj srpski” iz Ulma zahvaljujući gospođici Jovani Mojićević.
Trpeza ljubavi je poslužena u hramovnoj sali trudom ovogodišnjih domaćina, porodica Anđić i Đorđević.

Iz crkvenoopštinske kancelarije

Više na linku:
https://spc-ulm.de/novosti/svetosavska-akademija-2023/