НОВОСТИ, ХАМБУРГ

Одржано предавање у црквеној сали храма Св. Архангела Михаила у Хамбургу

Дана 17.08.2019. године са почетком у 18 часова чланови Фондације „За Живот“, дипломирани психолог Гордана Унчанин и доц. др Драган Дакић одржали су предавање на тему „Криза савремене породице“. Предавање је одржано у црквеној сали храма Св. Архангела Михаила у Хамбургу у организацији Српске Православне Црквене општине Хамбург и поменуте Фондације. Том приликом представљена је Фондација, њени чланови, начин рада и пројекти које реализује. Тежиште овог дијела предавања је било на упознавању јавности са два најважнија пројекта које реализује Фондација, а то су: 1) бесплатно, индивидуално, групно, психолошко савјетовање за чланове породица, односно за породице у кризним ситуацијама; 2) васпитно-психолошке радионице за средњошколску популацију које су усмјерене на оспособљавање средњошколаца да разликују своје потребе од својих жеља, како би били оспособљени да доносе зреле одлуке у сферама које их се највише тичу и тиме избјегну девијантне и здравствeно штетне облике понашања. Главни дио предавања се односио на изазове са којима се суочава породица и њени чланови у данашње вријеме. Представљено је неколико група проблема који нарушавају породичне вриједности а који су разврстани према начину на који се манифестују, према вањским и унутрашњим узрочницима као и према ефектима које производе, сегментима породичног живота које највише угрожавају и члановима породице које највише погађају. Циљ овог дијела предавања је био да се присутнима разјасне евентуалне недоумице у вези извора конфликата, како на линији унутрашњег (које се тичу властитих тежњи), тако и на линији спољашњег дјеловања (које се тичу односа са члановима породице, средином у којој живе и раде), како би били у могућности да исте превазиђу, било самостално, било уз стручну помоћ – уколико је потребна. Осим стручних предавача, учешће у предавању је узело и свештенство храма, протојереј Синиша Вујасиновић и протонамјесник Алекса Милинковић. Предавању је присуствовао значајан број грађана који су своје интересовање показали бројним питањима и дискусијама.