DISELDORF, KABINET EPISKOPA, NOVOSTI

„Orthodoxe Kinderzeitschrift“ – dvojezični časopis za decu Eparhije diseldorfske i nemačke

Diseldorf, 27. decembar 2018.

Deca su poput cveća, koje čine lepšim ne samo život njihovih roditelja, već i život Crkve uopšte. Ovaj ukras naše crkvene i životne bašte je osetljiv i traži stalnu brigu. Sa tom svešću i sa blagoslovom Njegovog Preosveštenstva Episkopa Diseldorfa i Nemačke Gospodina Grigorija pokrenut je časopis za decu – Orthodoxe Kinderzeitschrift – priređen kao dvojezično izdanje. U prvom božićnom broju se mogu naći tekstovi koji bi trebalo da prikažu Tajnu rođenja Deteta Koje je spaslo svet.
Časopis za decu predstavlja rezultat saradnje sa Episkopom istočnoameričkim G. Irinejem i Odeljenjem za versku nastavu Eparhije istočnoameričke SPC.
„Orthodoxe Kinderzeitschrift“ će godišnje izlaziti u četiri broja i može se nabaviti u svim bogoslužbenim mestima Eparhije diseldorfske i nemačke.