EPISKOP GRIGORIJE, NOVOSTI

Osvećenje manastirskog hrama Svetih Jasenovačkih Novomučenika u Jasenovcu

U nedelju 13. septembra 2020. u Jasenovcu osvećen je mali manastirski hram posvećen Svetim Jasenovačkim Novomučenicima. Svetu arhijerejsku Litrugiju služili su: Mitropolit zagrebačko-ljubljanski Porfirije, Episkop budimljansko-nikšićki Joanikije, Episkop Diseldorfa i Nemačke Grigorije, Episkop istočko-američki Irinej, Episkop austrijsko-švajcarski Andrej, Episkop bihaćko-petrovački Sergije, umirovljeni Episkop Atanasije i Episkop slavonski Jovan, uz sasluženje sveštenstva, monaštva i đakonstva. Jevanđelsku besedu proizneo je Episkop Grigorije a besedu na spomen-obilježju Episkop Andrej. Po rečima Episkopa Jovana ovo je prvi hram posvećen najbrojnijim srpskim Novomučenicima Jasenovca.

Beseda Ep. Grigorija